Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

RHG Enertürk Enerji olarak, barış ve refah dolu bir dünyaya sahip olmak adına Birleşmiş Milletler üye devletler tarafından 2016 yılı Ocak ayında tüm insanlar için refah seviyesini yükseltme amacıyla belirlenen ve 2030 yılına kadar ulaşılması gereken 17 madde çerçevesinde, özellikle Çevre & Toplum ve Yenilenebilir Enerji konularına odaklanarak daha yaşanabilir bir dünya için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretimi alanında portföyümüzü daha da çeşitlendirerek genişletmeyi ve bu tesislerde yeni teknolojilere odaklanarak da verimliliği maksimize etmeyi hedefliyoruz. Bu sayede milli ve yenilenebilir olan enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücümüzü arttırarak enerji açısından dışarı bağımlılığımızı azaltırken sürdürülebilir bir gelecek hedefleyerek de tüm dünya halklarına fayda sağlamaya çalışıyoruz. Diğer yandan kurulan yeni tesisler ile beraber başta bölge halkına olmak üzere, istihdam fırsatı yaratarak ülke olarak kalkınmamıza katkı sunuyoruz. Kurulan ve işletmede olan santrallerimizde iş güvenliği esaslarına azami dikkat ederek çalışanlarımızın güvenliğini sağlıyoruz.

Tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı tesislerimiz ve planlamakta olduğumuz yatırımlarımızla beraber ülkemizin enerji güvenliğine, ekonomik olarak büyümenin sürdürülebilirliğine ve refah içinde bir gelecek hayaline katkıda bulunmaya çalışıyoruz.