Yönetim Kurulu

Cemal OKUMUŞ

Cemal OKUMUŞ

Y.K. Başkan Vekili
Doç. Dr. Alpaslan Baki ERTEKİN

Doç. Dr. Alpaslan Baki ERTEKİN

Y.K. Üyesi & CEO

1971 Beykoz doğumlu Alpaslan Baki Ertekin, 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uluslararası Ticaret Yüksek Lisansı ve ardından 2016 yılında Marmara Üniversitesinde Spor Yöneticiliği Doktorası yaptı.

İş hayatına 1994 yılında Migros Ticaret A.Ş.’de başlayan Ertekin, 1996 yılında Garipoğlu Şirketler Topluluğu’nda Pazarlama Müdürlüğü, ardından İhracattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2000-2005 yılları arasında Nortel Netaş A.Ş.’de Satış Müdürlüğü, 2005-2007 yılları arasında ise İstanbul Dünya Ticaret Merkezi İcra Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Bu görevlerine ek olarak Trabzon, Kayseri ve Antalya Dünya Ticaret Merkezlerinin de Genel Müdürlük görevlerini yürüttü.

Başbakanlık 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nda en üst icra organı olan Yürütme Kurulu’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Yürütme Kurulu Üyeliği ve Bütçe İhale Komisyonu Üyeliği yaptı. Sonraki süreçte Beltur A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kültür A.Ş. Genel Müdür Danışmanlığı görevlerini de üstlendi.

Kasım 2009 tarihinde İBB Spor A.Ş.‘ye Genel Müdür olarak atanan Ertekin, Haziran 2014’te Spor A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden ayrılarak İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Başdanışmanı olarak çalıştı.

Nisan 2015 – Şubat 2016 tarihleri arasında Anfaş Fuarcılık ve Anfaş Expo Center Genel Müdürü, Nisan 2016 tarihinde Nun Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Müdürü oldu.

Ağustos 2017’de Uğur Soğutma, Uğur Motorlu Araçlar- Mondial Motor, Kuteks Tıbbi Aletler, Uğur Entegre Gıda gibi şirketlerin yer aldığı Uğur Şirketler Grubu CEO’su olan Ertekin, TMSF tarafından 25 Aralık 2017 tarihinde Erciyes Anadolu Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Ağustos 2019 tarihinden bu yana Alfemo Yönetim Kurulu Üyeliğini de eş zamanlı olarak yürütmektedir.

Yücel KAHRAMAN

Yücel KAHRAMAN

Y.K. Üyesi
Süleyman ÖZDEMİR

Süleyman ÖZDEMİR

Y.K. Üyesi