RHG Enertürk Elektrikli Araç Şarj

RHG Enertürk Elektrikli Araç Şarj

Günümüzde fosil yakıt rezervlerinin azalması ve bu yakıtların çevreye verdiği zararlar nedeniyle tüm dünyada elektrikli araç kullanımı artış göstermektedir. Bu nedenle elektrikli araç (EV) şarj altyapısı oluşturmak Türkiye için artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

RHG Enertürk; sahip olduğu altyapısı, en son teknolojik ürünler, alanında uzmanlaşmış teknik ekip ve gelişmiş hizmet ağıyla Türkiye’de elektrikli araç şarj ağı işletmeciliği lisansı alan ilk 5 şirket arasında yer almaktadır.

RHG Enertürk bu alanda yazılım, donanım, servis ve çağrı merkezi hizmeti vermekte, yazılım ve ürün çeşitliliği ile şarj istasyonu kurulumunda hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

İstanbul, Kayseri, Bursa, Konya, Balıkesir, Kastamonu gibi Türkiye’nin farklı şehir ve bölgelerinde elektrikli araç dönüşüm trendlerini göz önünde bulundurarak şarj ağı altyapısını geliştiren RHG Enertürk, ülke çapında gerçekleştirdiği keşif ve kurulum çalışmalarıyla kısa süre içerisinde Türkiye’nin her ilinde faaliyet göstermeyi hedeflemektedir.

Sürdürülebilirlik perspektifiyle gelecekte yaşanacak olan e-atık sorunlarını önlemeye yönelik projeler geliştirmeyi odak noktası haline getiren RHG Enertürk, fiziksel yatırımlarının yanı sıra dijital dönüşüm ve sektöre ilişkin bilimsel yaklaşımları da yatırımları kapsamına almaya özen göstermektedir.

Şehir içi noktalar ve otoyollar üzerinde kapsamını hızlıca genişletmeye devam eden RHG Enertürk, Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyonları konusunda tercih edilen ilk marka haline gelmeyi amaçlamaktadır.